Severná Kórea odpálila balistickú raketu

Balistická raketa odpálená z územia Severnej Kórei smerovala na východ. Odpálenie rakety potvrdili viaceré zdroje.

2
282

Severná Kórea dnes odpália balistickú raketu smerom na východ. Odpálenie rakety potvrdili zdroje z Južnej Kórei aj Spojené štáty. Žiadne bližšie údaje neboli zverejnené.

Strela mohla podľa niektorých zdrojov pristáť v Japonsku. Samotné Japonsko však pristátie balistickej rakety nepotvrdilo.

Špekulácie o možnom teste rakety v nasledujúcich dňoch sa objavili ešte minulý týždeň. Dnešný test už preverujú juhokórejské orgány spolu so Spojenými štátmi. Juhokórejské ani americké úrady sa k ničomu bližšie nevyjadrili.

Severokórejský komunistický režim testoval balistické strely aj v minulosti. Posledný test v polovici septembra mieril na Japonsko.

Konflikt medzi Severnou Kóreou a Spojenými štátmi sa vyhrocuje od nástupu Donalda Trumpa do úradu. Trump už niekoľko krát pohrozil komunistickému režimu úplným zničením.

USA aj spojenci proti komunistickému režimu KĽDR bojujú aj sankciami. Tie však nie vždy dodržiava najväčší spojenec KĽDR – Čína. V minulosti sa však už aj Čína vyjadrila negatívne na adresu KĽDR.

2 KOMENTÁROV

Pridaj komentár