Bratislava | Slovensko | Minister financií Peter Kažimír získal prestížnu cenu mesačníka The Banker.
Bratislava | Slovensko | Minister financií Peter Kažimír získal prestížnu cenu mesačníka The Banker.

Časopis takto ocenil prácu slovenského ministra financií a výsledky našej ekonomiky. „Magazín vyzdvihol a ocenil prácu ministra financií Petra Kažimíra. Odkedy sa stal v roku 2012 ministrom financií došlo k výraznému oživeniu slovenskej ekonomiky,“ uvádza ministerstvo na svojej stránke

Ministrovi sa podľa magazínu podarilo výrazne znížiť deficit krajiny zo 4,3% HDP v roku 2012, až na plánovanú úroveň 0,83% v tomto roku. Slovensko tak patrí medzi krajiny s najnižším deficitom verejných financií.

„Som rád, že naše úspechy ocenili aj v zahraničí. Je to výsledok nášho snaženia, ale aj skutočnosti, že v rámci Európy sme pre ostatných rovnocenným partnerom, ktorý dokázal svoje postavenie. Samozrejme je to aj záväzok do budúcnosti“, uviedol minister financií Peter Kažimír.

Rast ekonomiky

The Banker vyzdvihol rast ekonomiky Slovenska, ktorý v roku 2016 dosiahol 3,3% HDP a na rovnakej úrovni by mal byť podľa očakávaní MMF aj v roku 2017. V tomto roku by mala ekonomika rásť 3,7% ným tempom.

„Verím, že našej ekonomike sa bude dariť aj v budúcnosti a to najmä vďaka investíciám v automobilovom priemysle a technologickým inováciám“, doplnil Peter Kažimír.

Redakcia, bankári aj ekonámovia

Rozhodnutie udeliť cenu ministrovi Kažimírovi je výsledkom hodnotenia redakčného tímu časopisu The Banker, ako aj prieskumu medzi európskymi bankármi a ekonómami. V minulosti boli medzi ocenenými írsky minister Michael Noonan, či lotyšská ministerka Dana Reizniece – Ozola.

Viac ako 90 rokov

Časopis The Banker vychádza od roku 1926 a svojich čitateľov má vo viac ako 180 krajinách sveta. Od roku 1996 ho vydáva Financial Times Business. Mesačník prináša pravidelne najdôležitejšie správy z oblasti retailového a firemného bankovníctva, informuje o technologickom rozvoji, produktových inováciách, vývoji softvéru, uvádza profily jednotlivých krajín a komentáre a názory medzinárodne uznávaných expertov.

V odborných kruhoch je považovaný za rešpektovaný zdroj informácií o bankovníctve a jeho rebríčky sú uznávaným meradlom úspechu.

1 komentár

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.