Šanghaj / Čína Hasenie požiaru tankera pri pobreží Číny skomplikovali výbuchy. Záchranári potvrdili, že na palube horiaceho tankera došlo k explózii. Záchranné zložky sa potom následne stiahli a prerušili hasenie a hľadanie nezvestných námorníkov.

Pri zrážke tankera a nákladnej lodi neďaleko čínskeho Šanghaja zrejme zomrelo všetkých 32 členom posádky tankera. Úrady však zatiaľ potvrdili jednu obeť.

Neprežil zrejme nikto

Tanker plával od panamskou vlajkou a prevážal ropné produkty z Iránu do Južnej Kórey. Nákladná loď bolo po zrážke poškodená len minimálne a zaregistrovaná bola v Hongkongu. Všetkých 21 členov posádky nákladnej lode sa podarilo zachrániť.

Šanghaj / Čína Horiaci tanker pri pobreží Číny môže byť ekologickou katastrofou.
Šanghaj / Čína / Horiaci tanker pri pobreží Číny môže byť ekologickou katastrofou.

Horšie však na tom bol tanker, ktorý prevážal horľavé ropné produkty. Po zrážke na palube vypukol požiar. Pri zrážke a následnom požiari zrejme zomrelo všetkých 32 členov posádky.

odporúčame: Pri pobreží Číny sa zrazili dve lode

Zachrániť sa z tankera nepodarilo zatiaľ nikoho a podľa záchranárov je veľmi málo pravdepodobné, že niekto z posádky tankera mohol prežiť. V mori našli iba telo jednej z obeti. Po ďalších 31 členoch posádky tankera zatiaľ záchranári neúspešne pátrali.

Pátranie však museli prerušiť pre explózie na palube horiaceho plavidla. Záchranári sa po výbuchoch na palube tankera stiahli do bezpečnej vzdialenosti.

32 mŕtvych si zrejme vyžiadala zrážka tankera a nákladnej lode

Počasie aj zlá viditeľnosť

Problémom však môže byť aj samotný únik ropy do mora. Tomu sa síce záchranári snažili zabrániť avšak vzhľadom na zlé počasie to nebude jednoduché. Na mieste totiž okrem zúriaceho požiaru situáciu komplikujú aj jedovaté splodiny, veľmi zlá viditeľnosť a tiež zlé počasie v oblasti.

Obe lode sa pritom zrazili iba 257 kilometrov od metropoly Šanghaj. Ak by sa ropné látky vo väčšom množstve dostali do mora môžu zamoriť aj pobrežie. Prečo k zrážke tankera a nákladnej lode došlo nie je známe.

Na palube tankera bolo viac ako 136 tisíc ton ropných látok. Podľa zverejnených informácií malo ísť o ropný kondenzát.

1 komentár

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.