Santa Clara / USA Intel si pri oprave problémových procesorov vyrobil ďalší problém. Oprava procesorov totiž môže užívateľom spôsobiť ďalšie problémy. Intel postupne uvoľňuje aktualizáciu procesorov, ktorá má opraviť chyby Spectre a Meltdown.

odporúčame: intel natrel amd aj arm. aj ich procesory trpia bezpečnostnou chybou

Intel sa s opravou ponáhľal nakoľko využitie chýb mohlo znamenať obrovské škody. Na vydaní opravy spolupracoval Intel aj s konkurenciou. Aj procesory AMD a ARM totiž obsahovali chyby.

Časté reštartovanie

Po inštalácii aktualizácii procesorov generácie Broadwell a Haswell začali majitelia zariadení hlásiť častejšie samovoľné reštartovanie zariadení.

Problém sa prejavuje na všetkých zariadeniach. Problémy sa objavujú na notebookoch, PC aj na serveroch. Intel už o chybe informoval na svojom webe a majiteľom zariadení i tak odporúča inštaláciu aktualizácie.

Ďalšia aktualizácia

Vyriešenie problém s častým reštartovaním počítačov s procesormi Intel generácie Broadwell a Haswell nebude úplne jednoduché.

odporúčame apple bude opravovať všetky zariadenia s ios, macos, tvos aj watchos

Intel bude musieť na oprave problému pracovať spolu s výrobcami. Riešením totiž bude len ďalšia aktualizácia. Majitelia starších počítačov a notebookov budú musieť čoskoro opäť aktualizovať svoje zariadenia.

Nemusí byť poslednou

Pre majiteľov niektorých majiteľov bude aktualizácia jednoduchšia a dostanú ju priamo cez aktualizačný mechanizmus. Majitelia niektorých zariadení však budú musieť aktualizáciu BIOSu stiahnúť manuálne.

Pripravovaná aktualizácia, ktorá má opraviť problém s reštartovaním zariadení nemusí byť poslednou. Na svete sú stovky zariadení od rôznych výrobcov a zabudnúť nemôžeme ani fanúšikov vlastných počítačov. Mnohí si totiž stále poskladajú vlastný počítač.

Oprava problémov s procesormi tak nebude ani zďaleka jednoduchá. Chyba Spectre a Meltdown môže inžinierom Intelu spôsobiť vrásky na čele.

odporúčame šéf intelu sa zbavil akcii pred vypuknutím škandálu s bezpečnosťou chybou procesorov

Ak sa aj teraz podarí opraviť reštartovanie zariadení môže sa stať, že príde ďalšia chyba a ďalší problém. Najväčší problém bude so zariadeniami so systémom Windows. Tých je naozaj takmer nekonečné množstvo kombinácii hardwaru.

Navyše nasadenie opravy chýb Spectre a Meltdown navyše môže spôsobiť spomalenie zariadení. Objaviť sa tak môžu napríklad aj žaloby, ktoré by mohli Intel stáť nemalé prostriedky. Aj keby nakoniec Intel prípadné súdne spory vyhral budú ho stáť nemalé prostriedky.

1 komentár

  1. a čo majitelia starších počítačov? na tých intel z vysoka kašle 🙁 však nech si rovno kúpia nový počítač a ideálne za pár tisíc aby sa na nich zarobil 🙁 celé zlé 🙁

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.