Washington / USA Americký prezident Donald Trump zasa spôsobil diplomatickú katastrofu. Senátorov zaskočil otázkou prečo by mali USA prijímať utečencov z ktorých, ktoré podľa Trumpa nemožno označiť inak ako „špinavé diery“.

Výrok Trumpa neskôr nepoprel ani hovorca Bieleho domu. Trump sa ako „špinavých dierach“ vyjadril o niektorých krajinách z ktorých v minulosti USA prijímali utečencov. Reakcia najmä na sociálnych sieťach na seba nenechala dlho čakať.

Nevhodné správanie a statusy amerického prezidenta Donalda Trumpa

Trump má väčšie jadrové tlačidlo ako Kim

Donald Trump vyzval na zvýšenie cien pre balíky Amazonu

Trump nemiestne vtipkoval o globálnom otepľovaní

Vanity Fair sa ospravedlnilo Clintonovej. Trumpovi sa to nepáči

Veľvyslanectvo USA sa presúva z Tel Avivu do Jeruzaleme

Trump za „špinavé diery“ zrejme označil krajiny a občanov Salvádora, Haiti, Nikaraguy a Sudánu. A to nebol jediný dnešný prešľap amerického prezidenta. Rozhovoril sa aj dodávke neexistujúcich stíhačiek pre Nórsko.

Kontroverzný prezident

Donald Trump patrí zrejme k najkontroverznejším prezidentom USA a jeho výroky pravidelne poburujú nie len občanov USA.

O Donaldovi Trumpovi a jeho pôsobení v oválnej pracovni Bieleho domu vyšla iba pred pár dňami kniha. Trump a jeho právnici sa neúspešne pokúsili zabrániť jej vydanie.

Odporúčame: Donald Trump o sebe hovorí ako o géniovi

Trumpa kniha vykresľuje ako neschopné a nekompetentného prezidenta, ktorý navyše trpí psychickými problémami. Navyše Trump údajne vôbec nepočítal s alternatívou, že sa stane prezidentom. Prezidentská kampaň pre neho bola iba spôsobom ako sa zviditeľniť.

Iba problémy

Od nástupu do funkcie však Trump vyvoláva iba konflikty a zvyšuje napätie vo svete. Či už ide o neustále provokovanie komunistickej Severnej Kórey alebo neustále zverejňovanie nevhodných statusov na sociálnej sieti Twitter.

Práve Twitter čelí kritike za to, že odmietol zakročiť a zablokovať Trumpov účet po tom čo na ňom zverejnil niekoľko statusov v rozpore s podmienkami sociálnej siete.

Odporúčame: Twitter má dvojaký meter. Jedných zablokuje, iní môžu tweetovať čo chcú

Twitter následne zverejnil na blogu informáciu, že svetoví lídri majú iné podmienky ako bežní používatelia. Môžu si tak na sieti písať prakticky čo chcú bez ohľadu na to, či príspevok pravidlá porušuje alebo nie.

2 KOMENTÁROV

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.