Moskva / Rusko / Lietadlo Antonov An-148 Saratovských aerolínií sa zrútilo krátko po štarte z letiska Domodedovo v Moskve.
Moskva / Rusko / Lietadlo Antonov An-148 Saratovských aerolínií sa zrútilo krátko po štarte z letiska Domodedovo v Moskve.

Moskva / Rusko Ruské úrady už zverejnili zoznam všetkých cestujúcich letu 6W703 leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie. Na palube zrúteného stroja Antonov An-148 bolo celkovo 65 cestujúcich a 6 členov posádky. Nikto na palube neprežil.

Deti aj cudzinci

Ruské úrady už zverejnili kompletný zoznam cestujúcich letu 6W703 leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie. Na palube medzi 65 cestujúcimi boli aj tri deti.


Odporúčame: Pád lietadla v Rusku si vyžiadal 71 obetí


Sedemnásťročný Ilja Poletajev a dvanásťročný Jevgenij Livanov, ktorý cestoval v spoločnosti svojho otca. Najmladším dieťaťom na palube bola iba päťročná Nadežda Krasova, ktorá cestovala spolu so svojou mamou.

Na palube lietadla však boli aj traja cudzinci aj keď pôvodné správy hovorili iba o ruských občanoch na palube. Pri tragickej nehode zomrel jeden občan Švajčiarska a dvaja občania z Kazachstanu.

Príčiny vyšetrujú

Čo spôsobilo tragickú nehodu lietadla Antonov An-148 vyšetrujú ruskí vyšetrovatelia. Podľa odborníkov je nezvyčajné, že k pádu lietadla došlo tak rýchlo.

Lietadlo sa zrútilo iba 6 minút po štarte z letiska Domodedovo v Moskve. Lietadlo hneď po štarte začalo prudko klesať. Na mieste nehody naši záchranári iba trosky a niekoľko mŕtvych tiel.

Haváriu lietadla letu 6W703 nikto na palube neprežil. Podľa svedkov malo údajne dôjsť aj k výbuchom. Úrady zatiaľ vylúčili možnosť teroristického útoku.

1 komentár

Pridaj komentár