Pjongčang / Južná Kórea Zlato Kuzminovej uniklo v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov naozaj iba tesne. Nastupovala s číslom trinásť a s viac ako 50 sekundovou stratou. Podarilo sa jej však vybojovať druhé miesto. Ešte v polovici pretekov bola dokonca Kuzminová na prvom mieste.

Osudná streľba

Kuzminová hneď od začiatku nasadila vysoké tempo a bojovala o medailu. Víťazkou stíhacích pretekov na 10 kilometrov sa s náskokom 29,4 sekundy stala Nemka Laura Dahlmeierová.

Anastasia Kuzminová už po prvej bezchybnej streľbe bola na treťom mieste. Kuzminová urobila chybu pri streľbe stoje, ktorá ju nakoniec pripravila o zlato.

Na treťom mieste skončila nakoniec Francúzka Anais Bescondová. Za Kuzminovou zostala iba o dve desatiny sekundy. Do poslednej sekundy bojovala Kuzminová o striebornú medailu.

Mala obrovskú radosť

Kuzminová po príchode do cieľa prežívala obrovskú radosť. Pre Slovensko vybojovala už štvrtú olympijskú medailu.

“Som veľmi šťastná, že sa podarila medaila. Štyri chybičky tam nemali byť, pretože zlatá medaila bola na dosah,“ povedala Anastasia Kuzminová po príchode do cieľa stíhacích pretekov na 10 kilometrov v ktorých získala striebornú medailu.

Pjongčang / Južná Kórea / Slovenská reprezentantka v biatlone sa teší zo striebornej medaily po príchode do cieľa pretokov na 10 kilometrov.

Anastasia Kuzminová mala naozaj obrovskú radosť aj pri preberaní striebornej medaily. „Snažila som sa bojovať s Laurou, ale som veľmi spokojná aj so striebrom. Prežívam obrovskú radosť z toho, že som potešila všetkých mojich fanúšikov,” dodala Kuzminová.

Zatiaľ prvá

Strieborná medaily Anastasie Kuzminovej je zatiaľ prvou medailou slovenským olympionikov na Zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu.

Nemusí to však byť jediná medaila Slovenska na týchto olympijských hrách. Samotnú Nasťu ešte čakajú dva preteky. Vytrvalostný na 15 kilometrov a tiež preteky s hromadným štartom. V prvých pretekoch na 7,5 kilometra skončila trinásta.

Aj keby však Kuzminová nezískala ďalšiu medailu bude patriť medzi najúspešnejších olympionikov v ére samostatného Slovenska.

Rusi ju vylúčili z reprezentácie pre materské povinnosti. Rusko reprezentovala ešte v roku 2006. Slovensko reprezentuje už takmer 10 rokov od roku 2008. Získala celkovo dve zlaté a dve strieborné medaily na Zimných olympijských hrách.