Barcelona / Španielsko Spoločnosť ASUS predstavil na veľtrhu MWC 2018 v Barcelone nové smartfóny radu ZenFone 5.

Nové portfólio pozostáva z modelov ZenFone 5Z a ZenFone 5, ktoré ponúkajú vysoký výkon, 6,2-palcový displej a duálny fotoaparát. Zároveň ide o prvé smartfóny ZenFone s umelou inteligenciou a pomerom obrazovky k telu na úrovni 90 %.

ZenFone 5Z začína na cene iba 479 eur, pričom ponúka výkon najnovšieho procesora Qualcomm Snapdragon 845 s umelou inteligenciou Qualcomm Artificial Intelligence Engine (AIE) a až 8 GB RAM/256 GB ROM. ZenFone 5 je prvý smartfón na trhu s procesorom Qualcomm Snapdragon 636.

ZenFone 5 Lite je štýlový 6 palcový smartfón so systémom 4 fotoaparátov, vysokým rozlíšením a 120° širokouhlými fotoaparátmi vpredu aj vzadu.

“Projekt ZenFone sme odštartovali pred 4 rokmi s cieľom vytvoriť luxus, ktorý si môže dovoliť každý,” povedal Jerry Shen. „Dnes je tu rad ZenFone 5, doteraz najinteligentnejšie portfólio smartfónov ZenFone s pokročilou umelou inteligenciou pre inteligentné fotenie, lepšiu komunikáciu a pohodlnejšie funkcie.”

Späť

1. ZenFone 5Z a ZenFone 5

ZenFone 5Z je 6,2-palcový smartfón novej generácie. Je vybavený duálnym fotoaparátom a displejom, ktorý má pomer obrazovky k telu na úrovni 90 % a pokrýva prakticky celú prednú stranu.

ZenFone 5Z má rozmery ako štandardný 5,5-palcový smartfón a ako prvý model rodiny ZenFone ponúka výkon najnovšieho procesora Snapdragon 845 s umelou inteligenciou AIE.

ZenFone 5Z tiež obsahuje modem Snapdragon X20 Gigabit LTE a zabudovanú bezdrôtovú konektivitu 2×2 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 5 pre bezdrôtové slúchadlá s nízkou spotrebou energie. Vysokovýkonný ZenFone 5Z je vybavený až 8 GB RAM a 256 GB úložiskom.

ZenFone 5 vyniká hlavne dizajnom,  duálnym fotoaparátom a procesorom Snapdragon 636. Exkluzívna funkcia ASUS AI Boost, ktorá je dostupná na ZenFone 5 aj ZenFone 5Z, optimalizuje výkon v hrách a pri ďalších náročných úkonoch.

ZenFone 5Z a ZenFone 5 sú vybavené inteligentným duálnym fotoaparátom, ktorý sa učí a prispôsobuje, aby vždy zaznamenal čo možno najlepšiu fotku.

Fotoaparáty využívajú najnovšie senzory Sony IMX363 s 1.4µm pixelmi a svetelnosťou f/1.8. Ďalej obsahujú 120° širokouhlé sekundárne fotoaparáty, štvorosovú optickú stabilizáciu obrazu (OIS) a funkcie umelej inteligencie, ako je AI Scene Detection pre rozpoznanie 16 scén a objektov, AI Photo Learning, Real-time Portrait a Real-time Beautification.

Späť

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.