Washington / USA Americký prezident Donald Trump prijal pozvanie od severokórejského diktátora Kim Čong-una na spoločné stretnutie.

Ide o historický míľnik vzťahov Severnej Kórey a USA. V poslednom období to vyzeralo, že sa schyľuje k vojne medzi oboma znepriatelenými štátmi.

Stretnutie Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa môže odohrať ešte do konca apríla.

Pokoj zbraniam

USA aj celý svet od stretnutia oboch predstaviteľov veľa očakáva. Severná Kórea sa zaviazala, že zatiaľ nebude vykonávať žiadne skúšky zbraní a balistických rakiet.

Aj naďalej však platia prísne sankcie zavedené proti komunistickému režimu KĽDR. Donald Trump vyhlásil, že až do stretnutia sa na sankciách nič meniť nebude.


Odporúčame: KĽDR sú ochotné rokovať. Trump súhlasí


Komunistická KĽDR sa vyjadrila aj k možnému vzdaniu sa nukleárnych zbraní. Kim by sa mohol jadrových zbraní úplne vzdať.

Kimova hra?

Stretnutie Donalda Trumpa a severokórejského diktátora Kim Čong-una môže znamenať denuklearizáciu kórejského polostrova.

Trump sa podľa svojho vyhlásenie na denuklearizáciu Severnej Kórey teší. Sankcie zavedené proti komunistickému režimu platia naďalej, kým nebude jasný výsledok rokovaní.


Odporúčame: KĽDR má balistickú raketu, ktorá vie zasiahnuť územie USA


Rokovania pritom nebudú jednoduché a mnohí odborníci varujú, že môže ísť aj o hru severokórejského diktátora ako získať čas.

Ešte pred stretnutím Donalda Trumpa a Kim Čong-una by sa mohla v meste Pchanmundžom odohrať aj schôdzka medzi predstaviteľmi Severnej a Ježenej Kórei.

Diplomatická prestrelka

Ostáva tak iba dúfať, že naozaj nejde iba o Kimovu hru ako získať čas. Dúfajme, že severokórejský diktátor chce naozaj upokojenie situácie a vzdať sa jadrových zbraní.


Donald Trump a Kim Čong-un si vymenili nejednu hrozbu:


Medzi Severnou Kóreou a USA sa strhla diplomatická prestrelka. Donald Trump aj Kim Čong-un na seba opakovane slovne útočili.

Tlak na Severnú Kóreu zvýšili najmä posledné sankcie, ktoré ju odrezali aj dôležitých surovín aj keď nie všetky štáty sankcie dodržiavali.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.