Trump pohrozil EÚ. Obchodná vojna začína

Americký prezident Donald Trump pohrozil na sociálnej sieti Twitter Európskej únii a obvinil úniu zo zlého zaobchádzania s USA.

0
145

Washington / USA Americký prezident Donald Trump iba nedávno podpísal kontroverzné nariadenie o zavedení dovozných ciel na oceľ a hliník. WTO varovalo, že zavedenie cla môže rozpútať obchodnú vojnu.

Výnimku z dovozného cla má len Kanada a Mexiko. Najvyšší predstavitelia EÚ sa k zavedeniu cla na oceľ a hliník vyjadrovali veľmi kriticky.


Odporúčame: Svet sa zrejme obchodnej vojne nevyhne


Americký prezident na sociálnej sieti Twitter zverejnil príspevok podľa ktorého štáty Európskej únie zle zaobchádzajú s USA.

“Európska únia, úžasné krajiny, ktoré veľmi zle zaobchádzajú s USA, sa sťažujú na clo za oceľ a hliník. Ak zavedú svoje hrozné clo na americké produkty, ktoré sa do EÚ dovážajú, budú USA reagovať rovnako. Veľký deficit. Napríklad clo na autá,“ napísal Trump na sociálnej sieti.

Čo myslel zlým zaobchádzaním s USA nie je vôbec jasné. Trump zavedením cla na oceľ a hliník porušil medzinárodné pravidlá. EÚ by zavedením cla na americké výrobky zasa iba chránila vlastný trh čo robia aj USA clami na oceľ a hliník.

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.