Žilina / Slovensko / Žilinskí colníci zadržali stovky fliaš alkoholu s neplatnou kolkovou známkou.
Žilina / Slovensko / Žilinskí colníci zadržali stovky fliaš alkoholu s neplatnou kolkovou známkou.

Žilina / Slovensko Od januára 2018 je totiž možné predávať už len také fľaše alkoholu, ktoré sú označené novou kontrolnou známkou (kolkom). Nové kolky sa začali používať ešte v roku 2014.

Aj napriek viacerým upozorneniam nielen zo strany colného úradu, ale aj celej finančnej správy, sa v niektorých predajniach stále vyskytujú spotrebiteľské balenia liehu s kontrolnou známkou vyhotovenou do roku 2014.

Lehota na ich predaj bola opakovane predlžovaná, ale už definitívne uplynula. Viac ako 2 mesiace sa preto takéto  balenia liehu podľa platných predpisov považujú za neoznačené.

Vďaka pravidelným kontrolám napríklad v jednom obchode našli žilinskí colníci až 285 balení liehu so starou kontrolnou známkou.

Išlo o viacero druhov alkoholu, ktorý bol vyložený v regáloch a ponúkaný na predaj zákazníkom aj napriek tomu, že takto označený alkohol už nie je možné predávať.

Dopredať ho bolo potrebné do konca roka 2017 a od začiatku roka je možné predávať len alkohol označený kolkami, ktoré začali používať ešte v roku 2014.

Počet doteraz zabezpečených fliaš v Žilinskom kraji s neplatnou kontrolnou známkou sa šplhá k číslu 500 a pochádza z 19-tich prevádzok.

Vo väčšine prípadov ide o pomerne exkluzívny alkohol, pričom hodnota najdrahšieho presiahla cenu 230 eur za kus. Niektorí predajcovia ho zabudli vo výklade, iní prehliadli uplynutie termínu na možný predaj.

Colný úrad opätovne dáva do pozornosti informáciu o neplatnosti starej kontrolnej známky a upozorňuje na to, že spotrebiteľské balenie liehu ňou označené už predajcovia nemajú predávať, skladovať ani prepravovať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.