Vládna kríza na Slovensku. Slovensko zrejme smeruje k predčasným voľbám:


 

Bratislava / Slovensko Aj na tento piatok pripravujú organizátori protest „Postavme sa za slušné Slovensko“. Aj tento piatok sa bude zrejme protestovať vo viacerých mestách Slovenska.

Organizátori už sformulovali aj jasné požiadavky. Podľa organizátorov protestov „Postavme sa za slušné Slovensko“ nestačí odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka.


Odporúčame: Kaliňák odstúpil. Odíde aj Žitňanská?


„Jeho odchod musí byť len začiatkom. Začiatkom veľkého upratovania. Pretože je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin,“ uvádzajú organizátori protestov na svojej webovej stránke zaslusneslovensko.sk.

Deje sa vo vašom okolí niečo dôležité? Píšte na portal@slbeu.eu.  

Jasné požiadavky

Organizátori požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré mal Ján Kuciak poukázať.

Druhou požiadavkou, ktorú majú organizátori protestov „Postavme sa za slušné Slovensko“ je demisia vlády premiéra Roberta Fica.


Odporúčame: Andrej Danko pripúšťa predčasné voľby


„My mladí ľudia, ktorí sa narodili v období Nežnej revolúcie vyzývame Vás všetkých – študentov, vysoké školy, pracujúcich, podnikateľov, aby ste sa k nám pridali,“ uvádzajú organizátori ďalej vo vyhlásení.

Mohutnejšie

Piatkové protesty môžu byť oveľa mohutnejšie ako tie počas minulého piatka. Už teraz na Facebooku takmer 9 tisíc potvrdilo svoju účasť a viac ako 12 tisíc sa možno zúčastní.

Na poslednom proteste sa v Bratislave zúčastnilo podľa odhadov viac ako 50 tisíc ľudí. Protesty však prebiehali na mnohých miestach na Slovensku a dokonca aj v zahraničí.

Aj teraz organizátori pripravujú protesty vo viacerých Slovenských metách. Ich zoznam chcú zverejniť neskôr.

4 KOMENTÁROV

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.