Bratislava / Slovensko Nepríjemné chladné počasie sa na začiatok jari vrátilo na Slovensko. V prvý jarný deň budú mínusové teploty aj počas dňa.

Mrznúť však bude celý budúci týždeň. Teploty pritom môžu niektoré dni klesnúť aj na mínus 14 stupňov Celzia.

Postupne zosilnejú aj nočné mrazy, v dolinách a kotlinách pri utíšení vetra a zmenšení oblačnosti teplota môže teplota vzduchu klesnúť aj pod mínus 15 stupňov Celzia.

Deje sa vo vašom okolí niečo dôležité. Píšte na portal@slbeu.eu

Pondelok: mínus aj cez deň

V noci z nedele na pondelok bude na väčšine územia Slovensko premenlivá a prevažne veľká oblačnosť. Na severe a východe sa miestami treba pripraviť na sneženie alebo snehové prehánky. Inde bude sneženie len ojedinele. Bude však veľmi chladno.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mrazivých mínus 3 až do mínus 8 stupňov Celzia. V severnej polovici Slovenska bude ešte chladnejšie a teplota tu môže klesnúť až na mínus 14 stupňov Celzia.

Na severe a východe platí tiež výstraha pred tvorbou snehových jazykov a závejov, tie môžu skomplikovať dopravu, pričom výstraha platí aj počas celého pondelka.

Cez deň bude na väčšine územia oblačno až zamračené a ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Miestami môže snežiť alebo sa môžu objaviť snehové prehánky. Aj počas dňa bude veľmi chladno.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať len od mínus 2 až do plus 3 stupňov Celzia. Na Orave, Liptove, Spiši a severovýchode bude aj počas dňa iba okolo mínus 4 stupňov Celzia.
Veľmi chladno bude na horách kde sa teplota vo výške 1500 metrov aj počas dňa bude držať na mínus 10 stupňoch Celzia.

Utorok: chladný prvý jarný deň

V utorok sa treba pripraviť na oblačno až zamračené počasie a neskôr ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Miestami a najmä na severe sneženie alebo snehové prehánky, v nížináchaj zmiešané zrážky.

Jarná rovnodennosť tento rok nastane 20. marca čo je prvý jarný deň.

Najnižšia nočná teplota bude len od mínus 3 až mínus 8 stupňov Celzia. V Žilinskom a Prešovskom kraji bude výrazne chladnejšie od mínus 8 až do mínus 13 stupňov Celzia.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od mínus 1 až do 4 stupňov Celzia. V Žilinskom a Prešovskom kraji bude aj cez deň chladno len okolo mínus 3 stupňov Celzia.

Streda: až mínus 13

Počas stredy bude polooblačno až oblačno. Ojedinele a najmä na severe slabé sneženie alebo snehové prehánky. V nižších polohách sa môžu objaviť aj zmiešané zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa stále bude pohybovať od mínus 3 až  do mínus 8 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách bude ešte chladnejšie miestami teploty klesnú až k mínus 13 stupňom Celzia.

Najvyššia denná teplota potom na časti územia stúpne do plusových teplôt od plus 1 až do plus 6 stupňov Celzia. Na severe a väčšinou aj na východe sa však budú teploty stále pohybovať od mínus 4 až k plus 1 stupňa Celzia.

Štvrtok: v noci až mínus 16

Malá a miestami prechodne zväčšená oblačnosť bude na väčšine územia Slovenska. Na niektorých miestach sa môže zrána ojedinele objaviť aj hmla.

Najnižšia nočná teplota sa však stále bude pohybovať od mínus 4 až do mínus 10 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách bude miestami ešte chladnejšie a nočné teploty sa budú pohybovať od mínus 10 až do mínus 16 stupňov Celzia.

V noci môžu teploty klesnúť až na mínus 16 stupňov Celzia.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od plus 2 až do plus 7 stupňov Celzia a na severe a východe miestami okolo nuly.

Piatok: cez deň plus

V piatok bude jasno až polojasno a v nižších polohách ojedinele a najmä ráno hmla alebo nízka oblačnosť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až do mínus 5 stupňov Celzia. V dolinách a kotlinách však bude stále miestami len od mínus 6 až do mínus 11 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota však stúpne k plusovým 3 až 9 stupňom Celzia.

4 KOMENTÁROV

Pridaj komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.